

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5.1816 mm |
| Width | 4.191 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 5.334 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Current Rating | 30 mA |
| Output Voltage | -1 V |
| Max Power Dissipation | 700 mW |
| Max Supply Voltage | 10 V |
| Min Supply Voltage | 1 V |
| Power Dissipation | 700 mW |
| Threshold Voltage | 4.27 V |
| Operating Supply Current | 32 µA |
| Reset | Active Low |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 4.45 V |
| Undervoltage Threshold | 4.33 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 4.45 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 4.15 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Output Type | Open Collector / Drain |
Stock: 1726
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40010
Ext.Price$0.40010
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40010 | $0.40010 |
| 10 | $0.29580 | $2.95800 |
| 25 | $0.26760 | $6.69000 |
| 50 | $0.25037 | $12.51850 |
| 100 | $0.23425 | $23.42500 |
| 300 | $0.22015 | $66.04500 |
| 500 | $0.20690 | $103.45000 |
| 1000 | $0.19407 | $194.07000 |
| 3000 | $0.19065 | $571.95000 |
